FABRİKALARIN GÜNDEMİ MODERNİZASYON ST ZİRVELERİNDE ELE ALINDI
1. Tesislerde Modernizasyon ve Verimlilik Zirvesi ve Sergisi 29 Eylül ve 1 Ekim 2016 tarihleri arasında İstanbul WOW Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte 33 katılımcı firma, 1.664 ziyaretçi ile buluştu. Modernizasyon ve verimlilik konusunda uygulanan teknolojiler son kullanıcıların bilgilerine sunuldu. Zirvede; yaşlanmış tesislerin yönetimi, daha güvenli üretebilir hale getirilmesi, akıllı fabrikalar için son dönem teknolojiler, akıllı enstrüman çözümleri, enerji verimliliği ve modernizasyon uygulama örnekleri ele alındı.

72 ADET SUNUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üç gün süren etkinlikte 33 firma, 72 adet sektörel sunum gerçekleştirdi. Sunumlarda, Endüstri 4.0, yaşlanmış tesislerin daha güvenli ve üretken hale getirilmesi, akıllı enstrüman uygulamaları ve son dönem verimlilik uygulamaları ziyaretçilerle paylaşıldı. Sunumların bir kısmı konu ve içerik anlamında başarılı bulunurken, 'uygulamaların çok daha fazla' olmasının gerekliliği vurgulandı.

 

TÜRKİYE’NİN 21 İLİNDEN İMALATÇILAR GELDİ

Tesislerde Modernizasyon ve Verimlilik Zirvesi ve Sergisi’ne 21 farklı ilden ziyaretçiler geldi. İstanbul’un ilk sırayı aldığı tabloda sırasıyla; Bursa, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Ankara, İzmir, Denizli, Eskişehir, Konya, Kütahya, Manisa, Kayseri, Çorum, Bilecik, Niğde, Antalya, Balıkesir, Adana, Çankırı, Adana ve Samsun illeri yer aldı.

 

ZİYARETÇİLERİN BÖLGESEL DAĞILIMI:

 

 


MODERNİZASYON HER SEKTÖRÜN GÜNDEMİNDE


1. Tesislerde Modernizasyon ve Verimlilik Zirvesi ve Sergisi’ne hemen her sektörden imalatçılar geldi. En yüksek katılım; otomotiv ve yan sanayi, demir-çelik, çimento, maden, kimya/boya, cam ve seramik gibi ağır sanayi sektörlerinden oldu. Gıda sektöründen yüzde 11, enerji sektöründen ise 10’luk bir ziyaretçi dağılımı gerçekleşti.

ZİYARETÇİLERİN SEKTÖRLERE GÖRE DAĞILIMI:

 

 

 

ZİYARETÇİLERİN ÇOĞU FABRİKA VE ÜRETİM MÜDÜRÜ


1. Tesislerde Modernizasyon ve Verimlilik Zirvesi ve Sergisi’ne gelen ziyaretçilerden çok büyük bir kısmı; fabrika müdürü, üretim müdürü, otomasyon bakım şefi, proses mühendisi gibi üretimden sorumlu kişiler oldu. Bunun yanı sıra yatırım ve satın alma süreçleri için faaliyet gösteren genel yönetimden sorumlu kişiler de zirveyi ziyaret etti.

GÖREV TANIMINA GÖRE ZİYARETÇİ DAĞILIMI:

Diğer ST Zirveleri:

- Robot Yatırımları

- Fabrikalarda Modernizasyon

- Fabrikalarda Enerji Verimliliği

- Endüstri 4.0

- Endüstriyel Yazılım

- Depolama Çözümleri

- Güç Aktarım

- Yapay Görme

- Maden ve Çimento Çözümleri

 

Organizasyon şirketi ST Alternatif Fuarcılık hakkında ayrıntılı bilgi için: www.stalternatif.com